Akné a vysazení hormonální antikoncepce

Ahoj holky. Musím ted na čas vysadit antikoncepci bojím se, že rozkvetu a budu mít obličej jeden beďar. Myslíte, že to opravdu hrozí? stalo  se to některé z vás?

Lucka

Odpovědi ostatních uživatelů

 1. Lucka odpovídá:

  Ahojky,
  já vysadila anti před dvěma měsíci a nikde ani pupínek, možná bych řekla, že mám pleť snad i lepší, jen před menzes se mi tak jeden udělá. Má kosmetička řekla, dobře pěstěná a ošetřovaná pleť po dvacítce sklony k problematismu nemá. Pokud tedy nemáš vyloženě hormonální problémy.

 2. Tonca odpovídá:

  Ahojte, na akne a aj ekzemy na jedna firmy velmi dobre pripravky, je to Aloe vera od LR, skusenosti od znamych a netreba brat ani antikoncepciu….

 3. Jituška odpovídá:

  Ahoj! Já jsem právě antk. vysadila a mně se pleť teda dost zhoršila, asi je to dost individuální. Měla jsem s pletí vždycky problémy, i když jsem brala antk.

 4. Peťka odpovídá:

  Ahoj holky,

  já jsem antikoncepci vysadila před 5 měsíci a mám plet samý pupínek. Nechci zase začít brát prášky, ale jestli to tak půjde dál nic jiného mi nezbude a to používám docela dobrou kosmetiku La Roche. Jo a je mi 27, takže mám obavy, že to s těma hormonama v antikoncepci bude opravdu nějak souviset.

 5. Jana odpovídá:

  Ahoj,já jsem antikoncepci vysadila před rokem a pleť se mi zhoršila asi o 80%.Nevím co mám dělat,prý se mají pročistit játra.Mám je i na zádech,což jsem nikdy neměla.

 6. Petra odpovídá:

  Je mi 30 let a vysadila jsem před 2 měsíci antikoncepci. Nikdy jsem větší problémy s akné neměla, dokonce ani v pubertě. Ovšem momentálně mám záda, dekolt a ramena posetá jedním pupínkem vedle druhého a vůbec nevím, co s tím. Zda navštívit kožní nebo HA znovu nasadit :(.

 7. jana odpovídá:

  ahoj já brala ant.9 let v kuse především kvůli hrozné pleti, před 8 měsíci jsem ji vysadila a katastrofa. Začala jsem chodit na laser( jeden laser 200,-) a pleť se ohromně zlepšila, do toho jsem si koupila kapky na pročištění jater a vůbec celého těla a opravdu to funguje není to ještě 100% ale tak o 70% lepší. Laser má každá lepší kosmetička.Já jsem měla problémy s pletí od puberty a opravdu teď jsem úplně spokojená… jen to nesmíte vzdát

 8. Petra odpovídá:

  Ahoj, je mi 19 a tak před 3 měsíci jsem vysadila ha Yasminell, která patří k těm nejšetrnějším a nejlehčím. Nikdy sem moc problémy s pletí neměla, ale teď sem z toho fakt nešťastná! Nasadit jí už znova nechci, zkusím zajít k dermatologovi a budu doufat, že se to časem uklidní, tak jako prý mnoha ženám, které vysadily =)

 9. French_Vanilla odpovídá:

  když sem vysadila antikoncepci tak půl roku bylo vše úplně v pohodě, sice mi trochu lítali hormony ale po půl roce bum a šílené akné a všude, tam kde jsem ho i nikdy nemívala, obrovské boláky po celém obličeji, bylo to příšerné, antibiotika od kožní ani jakákoliv kosmetika nezabírala, i věci co mi dřív hodně pomohli byli absolutně k ničemu, vydržela jsem to půl roku a pak jsem ze zoufalosti zase antikoncepci začala brát. bylo to nejhorší období v mém životě, připadala jsem si jak zrůda

 10. petra odpovídá:

  mohu jen potvrdit….je mi 26 a po vysazení antikoncepce to byla hrůza . Cca do měsíce si mi zhoršila pleť, byla jsem celá mastná, víc jsem se potila a tak. Takže ji zase beru…Jinak docela pomáhá kosmetika Avene, pít Aloe, a u moře jsem vždy téměř bez problémů.

 11. zuzka odpovídá:

  je mi 22, antikoncepci sem brala tři roky, asi do dvou měsíců po vysazení se mi začalo dělat akné na bradě, teď to pokračuje i na zádech a v dekoltu, jsem úplně kropenatá, když si vzpomenu jak sem dřív každej malej pupínek maskovala, tak teď by mi nepomohla ani centimetrová vrstva. Ke všemu to strašně svědí. Načala sem nové platíčko a doufám, že to brzo pomůže.

 12. Misa odpovídá:

  ahoj holky, je mi 28 let, před třemi měsíci jsem přestala brát Diane 35 – brala jsem ho kvůli pleti. Bála jsem se vysazení právě z důvodu navrácení těchto problémů. Na základě nejrůznějších diskusí na netu jsem asi měsíc před vysazením začala užívat preparát Gynex, beru ho doteď (teď mám 3. balení – první týden 2x 3 kapky, druhý týden 2x 4 kapky, pak další týdny 3x 5 kapek; vždy po třech týdnech je týdenní pauza) a všechno, včetně pleti je zatím v pohodě, možná je to ještě lepší než při braní HA. Gynex můžu jen doporučit, jedná se o směs bylinek s přírodními estrogeny, takže nic umělého.Snad pomůže i vám…

 13. zuzka odpovídá:

  Jak už sem psala k HA jsem se vrátila a taky jsem začala brát Gynex, pomohlo to z toho nejhoršího, ale nevím zda to bylo antikoncepcí nebo Gynexem. Pořád nejsem spokojená, mám plno jizev a prostě pleť jako předtím už nikdy asi nebude. Bylo mi doporučeno ať vysadím HA, že se účinky Gynexu snižujou. Tak nevím…

 14. Petra odpovídá:

  Ahoj děvčata!
  Je mi 36let a antikoncepci jsem vysadila před 8 měsíci, ne z důvodu otěhotnět, ale stále více názorů je proti antikoncepci! Protože s pletí jsem měla problémy vždy (s antikonc.méně), očekávala jsem pupeny s hrůzou. Očekávání se naplnila, sice asi v menší míře, ale pupeny byly. POMOHLA MI MYCÍ KONOPNÁ EMULZE od značky Cutis Help za cca 110Kč! Pouze v lékárnách.
  Doufám, že vám pomůže.
  Petra

 15. Eliška odpovídá:

  Ahojky, mě na akné pomohl krém Glyco A od ISIS a na hluboké jizvy po akné pak ošetření mirkoejhličkovou radiofrekvencí Secret, všem doporučuju!

Přidat odpověď